AC Milan wznawia rozgrywki i zawstydza Mourinho: 3-1 dla Roma

Milan odbił się po rozczarowaniu Coppa Italia i umocnił swoją trzecią pozycję: pod czujnym okiem Gerry'ego Cardinale, Rossoneri pokonali Romę 3-1 w 20. tygodniu Serie A dzięki pierwszemu golowi Yacine'a Adliego oraz bramkom Oliviera Girouda i Theo Hernandeza, podczas gdy rzut karny Leandro Paredesa w drugiej połowie nie wystarczył Giallorossim. Było to trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo drużyny Stefano Pioliego (piąte z rzędu) i awans do 42 punktów, 8 punktów przed czwartą Fiorentiną i 9 punktów przed piątym Lazio. Z kolei koszulkę dziecięcą AS Roma José Mourinho spadła na dziewiąte miejsce w lidze, -5 z czwartego miejsca i -13 od Rossoneri, którzy ponieśli drugą porażkę z rzędu po derbach Coppa Italia z Lazio.

PRZEBIEG MECZU - Pioli przywrócił Theo Hernandeza na lewą stronę, a Gabbia rozpoczął na środku obrony. Mourinho, na trybunach z powodu dyskwalifikacji, zaskakuje ze Svilarem między słupkami w miejsce Rui Patricio. Drużyny rozpoczęły agresywnie, a Milan jako pierwszy wyszedł na prowadzenie w 11.

minucie za sprawą niespodziewanej gwiazdy, Yacine'a Adliego. Francuz skontrował podanie od Reijndersa, ściągnął na siebie Kristensena i precyzyjnym uderzeniem głową po przekątnej umieścił piłkę w bramce Svilara, dzięki czemu Milan wygrał 1:0, a Francuz zdobył swoją pierwszą bramkę dla Rossoneri. Rossoneri byli bliscy podwojenia prowadzenia dwie minuty po 29. minucie, gdy Theo Hernandez popisał się strzałem lewą nogą, a piłka poszybowała obok słupka, po prawej stronie bramkarza Giallorossich.

Męski Sprzęt Piłkarski

AC Milan wznawia rozgrywki i zawstydza Mourinho: 3-1 dla Romy

Przerażenie wstrząsnęło koszulki piłkarskie AS Roma i w 30. minucie stworzyli sobie pierwszą szansę: piłka w pole karne do Celika, ten opanował piłkę i po przekątnej główkował nisko z prawej strony, ale Maignan wyciągnął się i odbił ją na rzut rożny. Po rzucie rożnym Milan kontratakował, Giroud dotknął Pulisicia w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany przez obronę gości. W 39. minucie Milan domagał się rzutu karnego za dotknięcie Loftusa-Cheeka przez Kristensena, ale Guida go nie przyznał. Było 1:0 do szatni, a druga połowa rozpoczęła się od zmiany: wyszedł upomniany Mancini (został upomniany i opuści Weronę), wszedł Pellegrini z Cristante cofniętym do obrony. W 56. minucie Milan podwoił prowadzenie dzięki dośrodkowaniu z lewej strony i podaniu Kjaera do Girouda, który podwyższył na 2:0 pomimo protestów Giallorossich po tym, jak Pulisic rzekomo faulował Cristante. Mourinho wprowadził Belottiego za El Shaarawy'ego. W 69. minucie Roma wróciła do gry: podanie Lukaku do Pellegriniego, który został powalony w polu karnym przez Calabrię, a rzut karny został przyznany Paredesowi, który wyrównał na 2-1.

W 76 minucie Roma spróbowała ponownie z Pellegrinim, Maignan zablokowany. Ale gdy Giallorossi naciskali na wyrównanie, w 84. minucie Koszulka piłkarska AC Milan podwyższył na 3-1 dzięki świetnemu zagraniu Theo Hernandeza i Girouda: full-back przyspieszył z lewej strony, piłka trafiła do napastnika, który zamknął trójkąt piętą, Theo kopnął gwałtownie lewą stroną i piłka przeszła pod poprzeczką, 3-1 na San Siro.

Reakcja Giallorossich była natychmiastowa, ale Maignan był w stanie dobrze przeciwstawić się Pellegriniemu, a Rossoneri byli bliscy zdobycia bramki dzięki Musahowi w 90. minucie, ale jego strzał trafił w słupek. To był koniec: 3-1 na San Siro, Milan wrócił na szczyt i umocnił swoje trzecie miejsce.